Būsto paskolos

Apsidraudimas Nuo Būsto Paskolų Kainų Kitimo

Sunday, March 13th, 2011

Nors bazinė paskolų palūkanų norma išliko 0,5%, tačiau fiksuotų palūkanų paskolų kaina nesiliauja didėjusi dėl lūkesčių, jog bazinė palūkanų norma kils.

Bazinė palūkanų dalis buvo stabili jau 2 metus, kas yra neblogai, jeigu turite paėmę būsto paskolą su kintamomis palūkanomis. Tačiau vis daugėja ženklų, rodančių, kad palūkanos kils.

Nemažai ekspertų mano, jog palūkanų norma kils jau kovą. Tik tie, kas paėmę fiksuotų palūkanų būsto paskolas gali jaustis ramiau. Tačiau fiksuotų palūkanų kaina pakilo žymiai.

Remiantis Moneyfacts.co.uk, vidutinė 2 metų paskolos su fiksuotomis palūkanomis norma yra 4,59%, o tipinė 5 metų būsto paskola su fiksuotomis palūkanomis pasiekė 5,66% ribą.

Taipogi stebima tendencija, jog sudarytų pasiūlymų laikas rinkoje sutrumpėjo perpus nuo 27 dienų iki 14. Taigi, jeigu pastebėjote gerą pasiūlymą – ilgai nedelskite.

Nors dalis žmonių sutinka rizikuoti ir ima paskolas su kintančiomis palūkanomis, tie kurie turi paėmę paskolas su kintamomis palūkanomis turėtų peržiūrėti savo galimybes pakeisti paskolos sąlygas, nes sąlygų pakeitimas gali padėti sutaupyti.

Imantiems paskolas pirmajam būstui patartina pradėti su fiksuotų palūkanų paskola. Taip žinosite kelis metus į priekį savo išlaidas. Tačiau būkite atsargūs, nes pernelyg ankstyvas paskolos sąlygų keitimas gali užtraukti nemažas baudas.

Kylančios degalų ir energijos kainos yra beveik neprognozuojamos, todėl būstų savininkai turėtų sumažinti savo asmeninę finansinę riziką, kol ekonomika likviduos pastarosios krizės padarinius.