Kodėl Reikėtų Vengti Greitųjų Paskolų?

Lengvai pasiekiamos greitos paskolos kai kuriems žmonėms tapo kasdienybe. Pinigų trūkumo problema sprendžiama lengviausiu budu – skolinantis iš greituosius kreditus teikiančių bendrovių. Greitos paskolos ekonomistų akimis žiūrint yra didelių palūkanų, didelės rizikos, trumpo laikotarpio paskolos išduodamos žemesnių nei vidutinės pajamas gaunantiems gyventojams, kurie neturi kitų galimybių pasiskolinti.

Apie 12 milijonų amerikiečių 2012 metais buvo priklausomi nuo paskolų, kurios ten vadinamos algadienių paskolomis. Statistiškai vidutinis besiskolinantysis per metus paimdavo 8 greituosius kreditus, kurių vieno vertė būdavo 375$ arba maždaug 993Lt ir su palūkanomis sumokėdavo vidutiniškai 520$ arba 1378Lt.

Paskolas teikiančios kompanijos aiškiai naudojasi pinigų išalkusiais ir pažeidžiamais vartotojais, kuriems reikia pinigų čia ir dabar. Nors didesnės paskolos namui, butui ar automobiliui yra gan įprastas reiškinys daugelyje šalių, tačiau greitosios algadienių paskolos turėtų būti paskutinės vilties žingsnis.
Šio tipo paskolos sukelia įpratimo grėsmę jas įmantiems asmenims. Jie tarsi įsukami į nesibaigiančią spiralę. Atidavę vieną paskolą su palūkanomis greitai vėl turi imti naują, nes pinigai baigiasi žymiai greičiau. Todėl prieš imdami greitą kreditą gerai apmastykite savo žingsnio pasekmes ateityje.

Lengvų pinigų pavojai

Greitųjų paskolų populiarumą galima lengvai paaiškinti tuom, jog jas galima gauti labai lengvai. Viskas, ką tereikia padaryti, tai užpildyti prašymą, dažniausiai internete, sutikti su ilgomis sąlygomis smulkiu šriftu jų net neskaičius ir pinigai jau atsiranda jūsų sąskaitoje.
Šis sąlyginis lengvumas padrąsina daugelį gavėjų susiformuoti nesveikus pinigų leidimo įpročius.
Aišku, yra situacijų, kai greiti pinigai gali padėti išspręsti netikėtai iškilusią problemą, kaip pavyzdžiui sugedusi mašina ar nenumatyta liga ir jos gydymo išlaidos.

Pernelyg didelės palūkanos

Turite suprasti, kad bet kuri greita paskola yra trumpalaikė ir jos metinės palūkanos dažnai yra daugiau nei 100%. Palūkanų suma tam tikrais atvejais net viršija pačios paskolos sumą.

Paskutinės vilties paskola

Turint omenyje beprotiškas palūkanas ir susijusius mokesčius, venkite imti paskolas bet kokia kaina.
Jeigu turite kitų galimybių gauti pinigų (iš draugų, giminaičių, pavienių darbų), visada pirmiausiai išnaudokite jas.
Neimkite greitojo kredito įsigyti naujiems daiktams, kaip kad naujas išmanusis telefonas, televizorius ar žaidimų konsolė. Už viską tik sumokėsite didelę kainą.

Visada pirmiausia įvertinkite savo galimybes atiduoti paskolą ir tik vėliau galvokite, kaip ją paimti. Planuokite savo išlaidas kuo toliau į priekį, kol pamažu išmoksite geriau valdyti savo finansus ir numatysite kaip optimaliai juos sureguliuoti. Atminkite, greitoji paskola turi būti paskutinės vilties paskola.