60% Įmonių Negavo Banko Paskolos

Beveik 60% Didžsiosios Britanijos įmonių negavo banko paskolos praėjusiais metais nepaisant aktyvių Anglijos vyriausybės veiksmų paskatinti skolinimą.

IOD instituto atlikta apklausa parodė, kad 57% įmonių buvo atsakyta suteikti paskolą, ir 20% įmonių naudojo kredito korteles, kad finansuotų savo veiklą.

Šis tyrimas prieštarauja neseniai bankininkų išsakytam teiginiui, kad bankai skolina kompanijoms, kurioms reikia pinigų.

Tačiau bankai iškreipia visą skolinimo vaizdą. Britanijos bankininkų asociacija, kuri reprezentuoja pagrindinius High Street bankus, teigia, kad tyrimo imtis buvusi per maža, kad padėtų rasti teisingą atsakymą.

Vyriausybė išleido milijardus svarų sterlingų bandydama paskatinti skolinimą.

Ji skyrė 200 mlrd. svarų ekonomikai gaivinti per savo palaipsninę atpalaidavimo programą, kad padėtų bankams gauti daugiau kapitalo skolinti verslams ir gyventojams.

IOD raportas teigia, jos vykdoma programa veikia neefektyviai ir nesuteikia reikalingos paramos verslui kaip kad buvo planuojama.

Buvo nustatyta, kad 83% tų įmonių, kurioms nebuvo suteiktas bankų kreditas nebuvo informuotos apie galimybę gauti vastybės garantiją paskolai nuo 1000 iki 1000000 svarų.

Kitas išskirtas aspektas buvo tas, jog 20% apklaustų įmonių neaplikavo į banko paskolą, nes manė jog ir taip jos negaus arba su tuo susiję kaštai būtų buvę joms per dideli.

‘Kitas paveikslas’

IOD išvados paremtos vos 300 firmų, kurios kreipėsi paskolos atrodo nepakankamai įtikinamos bankų atstovams iš BBA.

Naujos bankų baskolos kas mėnesį yra gerokai daugiau nei 500 mln. svarų ir bendras paskolų portfelis smulkiajam verslui yra 55,6 mlrd. svarų (2009 lapkričio duom.)

Bank of England lapkričio duomenys rodo, jog bendras grynasis skolinimas visam verslui (įskaitant grąžinamas paskolas) yra 100 mln. svarų. Tai pirmas teigiamas šio rodiklio ženklas nuo praėjusių metų sausio mėn.