Asmeninė 16 Mln. Lt Paskola Nusitraukė Į Dugną

UAB “Broksita” bankrotas – tai puikus dviveidiško bankų elgesio pavyzdys, kai padidinus įsipareigojimus žadamas sąlygų sušvelninimas, bet jau po mėnesio paaiškėja, kad tai tik gudriai paspęsti spąstai.

Vienas iš UAB “Broksita” akcininkų Rūtenis Paukštė dar ilgai negalės nusikratyti 16 mln. Lt paskolos naštos, ir kaip pats teigia:

Esi skolingas, ir skolingas tiek, kiek niekada negalėsi uždirbti

Broksita savo veiklą pradėjo 2007 m. Spalį ir atidarė prekybos centrą “Statau”. Visa statyba kainavo apie 27 mln. Lt, iš kurių 7 buvo nuosavi, o likę 20 mln. Lt paskola, kurią paskolino SEB bankas. Po atidarymo sėkminga veikla tęsėsi apie metus, tačiau atėjusi krizė koregavo prekybą ir teko peržiūrėti paskolos sąlygas. Tuo metu kas mėnesį tekdavo mokėti ne taip mažus 50.000€. Už tam tikras lengvatas akcininkas Rūtenis Paukštė asmeniškai laidavo 16 mln. Lt paskolos.

Tačiau po mėnesio bankas nusprendė baigti visus reikalus ir paprašė grąžinti uždelstas paskolos sumas. Greitai buvo areštuotos sąskaitos ir visi įeinantys pinigai nurašomi bankui. Be apyvartinių lėšų “Statau” veikla neteko prasmės ir teko skelbti bankrotą.