Blogų Paskolų Nuostoliai Vis Didėja

Didžiausias Baltijos šalyse bankas Swedbank antrą ketvirtį iš eilės skaičiuoja nuostolius, kurių priežastis – augantis blogų paskolų skaičius Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Bankas planuoja atleisti dalį savo darbuotojų šiose trijose šalyse, kad sumažintų nuostolius.

Visas antrojo ketvirčio nuostolis siekė 2,01 mlrd. kronų (257 mln. dolerių) lyginant su 3,6 mlrd. kronų pajamomis praėjusiais metais, praneša banko atstovai. Bendras blogų paskolų nuostolis pakilo iki 6,67 mlrd. kronų lyginant su 423 mln. kronų praėjusiais metais.

Baltijos šalys yra giliausioje recesijoje lyginant su visa Europos Sąjunga, kartu su nekilnojamo turto burbulo sprogimu ir finansine krize, atnešusiomis didelius paskolų nuostolius Skandinavijos bankams. Blogų paskolų nuostoliai prognozuojama vis dar augs ir antrąjį pusmetį, tačiau jau ne taip sparčiai kaip iki šiol, skelbia Swedbank.

Po šių pranešimų Swedbank akcijų kursas pakilo iki didžiausio taško per pastaruosius du mėnesius (+9% iki 52.75 kronų) pasaulinėje akcijų rinkoje.

Nors banko akcijų rekomendacijos išlieka “laikyti”, tačiau greito atsigavimo ir pelningumo iki 2011 metų neverta tikėtis, nes mažėja išduodamų paskolų skaičius, auga palūkanų normos, didėja blogų paskolų skaičius.

Swedbank planuoja atleisti iki 3600 darbuotojų bendrai Baltijos šalyse ir Ukrainoje. Praėjusių metų gale banke dirbo iš viso 21000 darbuotojų.

Bankas taip pat pranešė, kad planuoja finansuoti savo bankus Baltijos šalyse tiek, kiek reikės ir, kad finansavimo šaltiniai yra labai stabilūs. Likvidumas yra “labai geras”,- teigė banko atstovai.

Nordea bankas pirmasis Švedijos bankas pranešęs antrojo ketvirčio rezultatus. Bendras pelningumas krito 40% iki 414 mln. eurų. SEB banko pelnas prognozuojam kris 55%.

“Finansų sistema jau pamažu stabilizavosi, bet recesija tampa vis labiau matoma, ir visi požymiai rodo, kad dauguma finansinių rodiklių dar kurį laiką prastės”,- sakė Swedbank generalinis direktorius Michael Wolf

Bloomberg inf.