Paskolų Krizė Beveik Nepalietė Indijos

Taj Mahal at sunsetViena iš krizės nepaliestų šalių yra Indija.

Nors bendras Indijos ekonomikos augimas nuo 2007 metų 9,3% augimo šiek tiek smuktelėjo, tačiau šiemet tikimasi bent 6% augimo, o kitais metais – 8%.

Indija ne tik pati gerai laikosi, bet ir padeda kitų šalių ekonomikoms. Pav. rugpjūčio mėn Indijos kompanija Petronet LNG pasirašė 20,5 milijardų dolerių anglies tiekimo kontraktą su Australijos ExxonMobil kompanija. Tai pirmas toks didelis kontraktas tarp šių dviejų šalių.

Optimizmas dėl Indijos ekonomikos gyvybingumo atsispindi akcijų rinkose. Indijos SENSEX stipriai nukentėjo dėl bendro globalinių akcijų biržų smukimo, tačiau naujienos apie tai, kad Indija išgyveno sunkiausius laikus gana lengvai vėl grąžino pinigų srautus į rinką.

“Globalinė finansinė krizė nepalietė Indijos taip kaip kitų šalių, mums tai tik laikinas stabtelėjimas”,- sakė R. Venkatesan, Indijos taikomosios ekonomikos instituto narys.

Tai iš principo todėl, kad Indija nėra taip stipriai integruota į pasaulio ekonomiką kaip kitos Azijos šalys. Indijos eksportas tesudaro 15% viso BVP.

Kitas aspektas yra Indijos bankinio sektoriaus specifika. Dauguma Indijos bankų vis dar valstybiniai ir taiko gana konservatyvias investavimo strategijas. Indijos finansinis sektorius turėjo nedaug sąlyčio su “toksinėmis” paskolomis, kurios sukėlė tiek daug rūpesčių Amerikai it kitoms valstybėms.