Anglijoje Pasodintas “Paskolų Ryklys”, Ėmęs 8mln % Palūkanų

Paskolų ryklys, kuris savo naudai pasinaudojo be namų likusiais žmonėmis ir lupdavęs iš negalėjusių laiku grąžinti pinigų net iki 8 mln % siekusias palūkanas, buvo galiausiai pasodintas į kalėjimą.

Gločesterio miestelio gyventojas Janas Jenkins’as (43) buvo nuteistas kalėti 8 mėnesius, praneša naujienų agentūra BBC.

Sukčius buvo pagautas besiverčiantis nelegaliu pinigų skolinimo verslu kovo mėnesį ir dažniausiai naudodavosi beviltiška benamių padėtimi, dažnai pasisavindamas jiems priklausančius dokumentus kaip PIN kodus, pasus ir soc. draudimo korteles.

Alanas Evansas, tyrimą atlikęs pareigūnas, kuris pagavo Jenkins’ą, pasakojo, kad jis “tada jiems duodavo kišenpinigių, kad šie galėtų patenkinti savo narkotikų ar alkoholio poreikį” ir “laikydavo iki dviejų trečdalių visų grynųjų pas save”.

Asmeninėse užrašų knygose Jenkins’o namuose buvo rasta buhalterija su nelegalių paskolų įrašais. Jie parodė, kad sukčius buvo davęs paskolas iš viso 55 žmonėms ir vieną iš nelaimėlių buvo “apmokęstinęs” net 8 mln. % palūkanomis, kuris buvo paėmęs 106 svarų sterlingų paskolą.

Praėjusį mėnesį, Finansų Patarėjų Organizacija prognozavo, kad Jungtinėje Karalystėje padidės išduodamas nelegalių paskolų skaičius, todėl kad recesijos akivaizdoje vis daugiau žmonių patiria finansinių sunkumų.