Prasiskolinusiems Čekams – Išsigelbėjimo Ratas

clip_image002Čekijos bankai pradėjo nemokius klientus gundyti šiame krašte anksčiau negirdėtu pasiūlymu – sugrąžinate pusę skolų, kitą pusę nurašome.

Pirmasis tokią paslaugą pasiūlė bankas „GE Money”. Jo atstovas Milanas Krizas pareiškė, jog pagal pradinį sumanymą tai turėjo būti vienkartinė akcija, tačiau teigiama klientų reakcija greičiausiai paskatins ir ateityje imtis tokių veiksmų.

Anot M.Križo, bankas tokį pasiūlymą išsiuntė tik tiems klientams, kurie jau pusmetį nemokėjo palūkanų. Pasirodė, kad dalis skolininkų, teigusių, jog nebeturi pajamų, sugebėjo grąžinti pusę paskolos sumos.
A.Križas kaip pavyzdį nurodė gyventoją iš Haviržovo miestelio, kuris iš banko buvo pasiskolinęs 654 tūkstančius kronų (82 tūkst. litų), tačiau nebeįstengė mokėti paskutinių 300 tūkstančių kronų (per 40 tūkst. litų).
Bankui pasiūlius sumokėti bent 150 tūkstančių kronų (per 20 tūkstančių litų), o likusius nurašyti, vyriškis pinigų iš kažkur greit surado, nors prieš tai beveik metus nesumokėjo nė vienos kronos.
Tokius pasiūlymus skolininkams netrukus pasiūlė kiti bankai bei kreditavimu užsiimančios bendrovės -“Cetelem”, „Home Credit”, „Patria Finance”.
Pastarosios įmonės finansų makleris Davidas Marekas spėja, kad tokių skolų nurašymo sutarčių rinkoje daugės, mat dėl ekonominės krizės nemokių klientų daugėja, o bankai norėtų atgauti nors dalį pinigų.
Čekijos centrinio banko duomenimis, vietos bankai turi nedaug beviltiškų skolininkų, bet blogų paskolų per metus padaugėjo nuo 2,8 iki 3,8 procento.

Bankas „GE Money” pasiūlė skolininkams nubraukti pusę įsipareigojimų, jei jie tuoj pat grąžintų likusią dalį.