JAV Du Senatoriai Gavo VIP Paskolas

paskolos-angelo-moziloDu JAV Demokratų partijos senatoriai Kristoferis Dodas ir Kentas Konradas buvo įspėti dėl jų atžvilgiu palankių paskolų suteikimo lengvatinėmis sąlygomis. Pastarieji neigė žinoję apie tai, kad paskolos jiems buvo suteiktos žymiai palankesnėmis nei rinkos sąlygomis.

Robertas Feinbergas, kuris dirbo dabar jau perimtoje Countrywide Financial corp.kompanijoje VIP paskolų padalinyje liudijo prieš Senato Etikos Komitetą, bei gali būti patrauktas baudžiamojom atsakomybėn už neteisingus parodymus.

Kaip ir minėta, abu senatoriai atkakliai neigė žinoję, kad gavo VIP paskolas iš Countrywide kompanijos, kuri per krizę dėl blogų paskolų prarado keletą milijardų dolerių. Neseniai šia kompaniją nupirko Amerikos bankas (Bank of America)

Senatorius K. Dodas yra Senato Banko Komiteto narys, o K. Konradas priklauso Senato Biudžeto Komitetui. Pastarasis iš pradžių neigęs visus įtarimus vėliau pripažino, kad gavo “specialų pasiūlymą”.

Dodas gavo dvi paskolas iš Countrywide kompanijos 2003 metais refinansuoti savo namus Konektikute ir rezidenciją Vašingtone. Konradas taip pat džiaugėsi dviem gautomis paskolomis 2004 metais savo namui prie jūros kranto  Delavare ir 8 pastatų gyvenamajam kompleksui Bismarke.

Senatoriai buvo VIP paskolų gavėjai programoje, pavadinimu “Angelo draugai”. Angelo Mozilo buvo generalinis Countryvide kompanijos direktorius. Ši kompanija buvo viena iš svarbiausių antrinių paskolų krizės iniciatorių.

inf. Yahoo Finance