Kreditai

Greitieji Vartojimo Kreditai. Mitai ir tiesa

Sunday, August 22nd, 2010

Pastaruoju metu visuomenėje sklando begalės bauginančių istorijų apie vartojimo kreditus teikiančias bendroves, siekiančias tik pasipelnyti. Žiniasklaida taip pat dažnai nevengia pakurstyti aistrų šia tema. Tačiau ar visas vartojimo kreditų bendroves galima „mauti ant to paties kurpalio”? Kas tėra mitai, o kas – tiesa? Ką apie vartojimo kreditus turi žinoti vartotojai?

MITAS. Vartojimo kreditų bendrovės skolina neįvertinusios, ar klientas sugebės grąžinti.

TIESA. Profesionalios vartojimo kreditų bendrovės skolina tik tiems, kurie gali grąžinti. Vėluojantys grąžinti pasiskolintus pinigus klientai kenkia ir skolinančios įmonės veiklai, ir reputacijai. Kiekvienas neatsakingai išduotas kreditas – bendrovės nuostolis. Pagal vėluojančiųjų grąžinti skolas skaičių vertinamas kredito bendrovių profesionalumas ir atsakomybė. Todėl tinkamai įvertinti kliento mokumą – kiekvienos profesionaliai veikiančios įmonės tikslas.

Pavyzdžiui, mažas sumas gyventojams skolinanti bendrovė „Moment Credit” veiklą pradėjo tik įdiegusi modernią klientų mokumo vertinimo sistemą. Kaip ir kreditus teikiantys bankai, bendrovė pasirašė duomenų teikimo sutartis su „Sodra”, Gyventojų registrų tarnyba ir UAB„Creditinfo Lietuva”, kuri valdo didžiausią skolininkų duomenų bazę bei kreditų biurą. Klientui pasirašius sutikimą, gaunama visa būtina informacija apie potencialaus kliento pajamas ir finansinius įsipareigojimus. Remdamasi surinkta informacija sistema automatiškai įvertina, ar žmogus gali pasiskolinti. Kiekvienam klientui individualiai, atsižvelgiant į jo gaunamas pajamas, apskaičiuojamas būtinas pragyvenimo krepšelis ir kreditas suteikiamas tik tuo atveju, jei kliento pajamos viršija būtinų išlaidų sumą.

(more…)